Yeniliklerden Haberdar Ol
Üye Girişi   /   Yeni Kayıt

Youtuber Fitness Hocaları Arasında Büyük Gerilim

Youtuber Fitness Hocaları Arasında Büyük Gerilim

Teknolojinin gelişmesi ile birlikte internet her geçen gün hayatımızda daha önemli bir yere sahip oluyor. Fitness ve Bodybuilding konularında bilgilerini geliştirmek isteyen kişilerin başvurdukları en öncelikli yol bu konularda açılmış internet sitelerini, blogları veya youtube kanallarını takip etmek.

Vücut Geliştirme ve fitness konularında bilgi veren pek çok youtube kanalı mevcut. Bunlardan başlıcaları Cenk Hoca, Savaş Sebeci, Özgür Fitness, Ege Fitness, Shredded Brothers, Ertuğ Evrekli, Ağırsağlam, Berkay Türkkan, Fit Cevap, Bodydrom ve daha pek çok kanal da eklenecek gibi gözüküyor.

Youtube üzerinde kanal sayısının artmasıyla bu kanallar arasında rekabet de artmaya başladı. Bunların arasında Cenk Hoca ve Savaş Cebeci arasında yaşanan gerilim son günlerde iyice arttı ve karşılıklı suçlama ve hakaretlere dönüştü. Instagram'da birbiri ardına gelen video ve resim paylaşımlarıyla birbirine cevap ve cevaba cevap şeklinde tansiyon iyice yükseldi. Hatta Cenk Hoca'nın, Savaş Cebeci'yi bir Boks maçı ile kozlarını paylaşmaya yönelik bir nevi düelloya davet etmesine kadar gitti. Cenk Hoca'dan Savaş Cebeci'ye 3 aylık bir hazırlanma süresinden sonra geliri çocuk esirgeme kurumuna bağışlanmak üzere bir boks maçı ile "Bu Maçta Bitsin Bu İş" önerisi dikkat çekti.

Savaş Cebeci Amerika'da yaşıyor ve BESYO Mezunu Fitness Eğitmeni ve koçu. Videolarında hem kendi deneyimlerini hem de bilimsel araştırma verilerini sunarak Fitness konularında bilgiler paylaşıyor. Anabolik Steroid kullanımına ve yeterli eğitim - bilgi seviyesinde olmayan kişilerin fitness hocası olarak kanal açmasına ve takip edilmelerine karşı çıkıyor ve bu konuda pek çok videosu mevcut. Savaş Cebeci'nin eleştiri alan yönü bu konuları en iyi kendisinin bildiği ve diğerlerinin neredeyse cahil olduğu veya kulaktan dolma bilgileri paylaşmalarıyla ilgili görüşleri. Kendi takipçileri bundan rahatsız olmasalar da diğer kanalların takipçileri bu tavrına fena halde kızgınlar. Savaş Cebeci'nin Instagram'da takip ettiği 0 (sıfır) kişi olması "ben kimseyi takip etmeye değer bulmam, herkes beni takip etsin" olarak değerlendiriliyor ve diğerlerine tepeden bakan tavrı bu tepkiyi güçlendiriyor.

Savaş Cebeci son yayınlanan Istagram videolarından birinde dile getirdiği şu sözlerle büyük tepki aldı ve megaloman olarak tanımlanmasına yol açtı.

Cebeci'nin videosunda sarf ettiği ve tepki çeken sözleri şöyle. "Köyün İtleri kendi aralarında düşman olsalar da kurdu görünce birleşirler. Savaş Cebeci, fitness dünyasının kurdudur. Hepiniz bir, ben bir. Unutmayın kargalar sürüyle, kartallar yalnız uçar. İt ürür kervan yürür."

Cenk Hoca Kıbrıs'ta yaşıyor. Spor salonu sahibi ve eğitmeni, ayrıca yarışmacı sporcu. Londra'da doğup büyümesi nedeniyle Türkçesi biraz bozuk. Ayrıca bolca küfür etmesi nedeniyle ağzı da çok bozuk eleştirileri alıyor. Bozuk Türkçe ve bol küfür büyük bir kitle tarafından samimilik ve doğallık olarak bir nevi arkadaş spor hocası şeklinde olumlu karşılanırken karşıt görüşte olanlara göre hoca olarak takip edilen bir kişinin topluma ve genç sporculara örnek olması gerekiyor ve Cenk Hoca'nın bu şekilde konuşmasına tepkililer. Cenk Hoca'nın takipçileri bu bozuk şive ile küfürleri sempatik buluyorlar ve Talk Show tadında sıkılmadan bilgi aldıklarını belirtiyorlar.

Cenk Hoca, Savaş Cebeci'nin yukarıdaki sözlerini içeren videosuna çok ağır cevap verdi. "Instagramda takip ettiğin bir kişi bile yok, bir akraban da mı yok, bir kuzenin de mi yok megalomanyak pislik" şeklinde paylaşımda bulundu. Ayrıca Cebeci hakkında önceki paylaşımlarındaki yorumlarında gay ve şişmiş balon gibi ay dede suratlı benzetmelerinde de bulunmuştu. Bunlar bir hakaret davasına kadar gider mi bilinmez ancak Youtube Fitness hocaları arasındaki gerilim daha süreceğe benzer.

Geri Ok Geri Dön

Fitness ve Bodybuilding Giysileri
Spor Fırsatları

YORUM YAZ


E-postanız Yayınlanmayacaktır.


Karakter  Kaldı

BU KONU HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR

Bu İçeriğe Henüz Yorum Eklenmemiş. İlk yorum yazan siz olun.
Reklam
Spor Fırsatları

Bu Bölümdeki Diğer Konulardan

Tehlikeli Egzersizler veya Egzersizlerdeki Tehlikeler

Tehlikeli Egzersizler veya Egzersizlerdeki Tehlikeler

En İyi Egzersiz Zamanı

En İyi Egzersiz Zamanı

Özer Baysaling Sorularınızı Cevapladı

Özer Baysaling Sorularınızı Cevapladı

Hamilelikte Egzersiz Yapın

Hamilelikte Egzersiz Yapın

AquaGym: Hem Eğlenin Hem Forma Girin!

AquaGym: Hem Eğlenin Hem Forma Girin!

Egzersizlerde Sık Yapılan Hatalar

Egzersizlerde Sık Yapılan Hatalar

Sponsor Ürünler / Sponsorumuz Bodydrom.com

Bizden Fiyat Almadan Sporcu Gıdası veya Giysisi Almayın. Size Özel İndirimler İçin WhatsApp'tan Yazın 0549 445 90 90
Kargo Bedava
Bodydrom 003-01-BDT Siyah-Kırmızı Kolsuz T-Shirt
67,00TL.   49,99 TL.

Bodydrom 003-01-BDT Siyah-Kırmızı Kolsuz T-Shirt

Kargo Bedava
Bodydrom 005-03-BDA Klasik Gri Atlet
60,00TL.   44,99 TL.

Bodydrom 005-03-BDA Klasik Gri Atlet

Kargo Bedava
Bodydrom 003-02-BDT Beyaz-Antrasit Kolsuz T-Shirt
67,00TL.   49,99 TL.

Bodydrom 003-02-BDT Beyaz-Antrasit Kolsuz T-Shirt

Kargo Bedava
Bodydrom 003-05-BDA Kırmızı Atlet
67,00TL.   49,99 TL.

Bodydrom 003-05-BDA Kırmızı Atlet

Sorumluluk Reddi Bir egzersiz veya beslenme programına başlamadan önce doktorunuza danışınız. Sitemizdeki bilgiler teşhis ve tedavi yerine geçmez. Korunma, belirtiler hakkında bilgilendirerek erken teşhisi sağlama gibi kamu yararına yöneliktir. Teşhis ve tedavi ancak kişinin, konunun uzmanı doktor tarafından görülmesiyle yapılabilir.

© 2002-2019
Bizi Takip Edin!