logo
Egzersiz   20.144

Yaza Hazırlık Egzersizleri: Süper Bikini Programları

Paylaş:

Seneler boyunca yediğiniz abur cuburlarla aldığınız yağları nasıl verebilirsiniz. Bütün bu yağları verip yağsız ve gergin bir orta kısım elde edebilir misiniz? Bu mümkün mü?
Paniklemeyin. Çünkü cevabımız evet, bu yapılabilir!

Yeteri kadar zamanınız var ve doğru yaklaşımla, düşlerinizdeki mide ve karına, mükemmel bacak ve kalçalara sahip olabilirsiniz.

Kimse bunun kolay olacağını söylemiyor. Önünüzdeki günler yeni görüntünüzü ne kadar istediğinizi belirleyecek. Hedefinize ulaşmak için kendinizi bu işe elinizden geldiği kadar adamanız gerekli.

Aşağıdaki özel hazırlanmış mide - bacak - kalça programını uygulayın. Ve belki yaz sezonunda arkadaşlarınızın ağızlarının suyu akarak kıskanacağı hikayeleriniz olarak geri dönersiniz.

(I) Egzersizler Vücut Bölümlerini Nasıl Etkileyecek?
Kurallara göre uyguladığınız tüm egzersizler diğer uymanız gereken prensiplerle birlikte, tüm vücut yağ oranınızın düşmesini sağlayarak, egzersizleri yoğunlaştırdığınız bölgelerde deri altı yağ tabakasının son derece azalmasını sağlayarak atletik bir yapı ve mükemmel form kazandıracağı gibi, aynı zamanda daha ziyade kalça ve bacaklarda oluşmuş olan selülüitleri de ortadan kaldıracaktır.

Hızlandırılmış Bikini Programı 4 unsur içermektedir: Egzersizler, Kardio Çalışmaları, Beslenme ve Yağ Yakıcı Gıda Takviyeleri.

(I-a) Egzersizler
Mükemmel orta kat´a yani mide ve bel´e sahip olmak için en iyi ve en etkili karın egzersizlerini seçerek uygulamanız bu işin birinci adımıdır.
Burada verdiğimiz en etkili 10 mide - karın ve bel egzersizinden, isterseniz tamamını isterseniz sadece 5 tanesini uygulayabilirsiniz. Eğer 5 tanesini uygularsanız, hareketlerin orta, alt mide ve belinizi çalıştıran hareketleri birarada kombine ederek çalışmanız daha simetrik bir orta kata sahip olmanızı sağlar.

Mide ve Bel Egzersizleri

Crunch: Mide sıkıştırması.
Alternative Knee Raise: Dirsek ve dizleri çarpraz birleştirme.
Lying Body Side To Side Extension: Yatarak iki yana hareket.
Sit-Up: Mekik.
Curl Up: Yatarak gövde bükme.
Side Bend: İki yana eğilme.
Knee Curl: Göğse doğru diz bükme.
Lying Bike Exercise: Yatarak pedal çevirme.
V-Up: Gövdeyi V formuna getirmek.
Lying Crunch: Yatarak, ayaklar yukarıda mide sıkıştırma.
Hanging Leg Raise: Barfikse asılarak diz bükme.
Exercise Ball Crunch: Egzersiz topunda mide sıkıştırması.


Bacak ve Kalça Egzersizleri

Lying Leg Side Lift Outside: Yatarak dışa bacak kaldırma.
Rear Leg Raise: Arkaya bacak kaldırma.
Side Leg Lift: Yana bacak kaldırma.
Side Leg Lift Inside: İçe bacak kaldırma.
Side Knee Raise: Yana diz kaldırma.
Squat: Çömelme.
Calf Raise: Parmak ucunda yükselme.
Hips Lift: Kalça kaldırma.
Lying Rear Leg Raise : Yatarak geriye bacak kaldırma.
Wide Squat: Geniş çömelme.

(I-b) Kardiyo
Yağ oranınızı düşürmek için uygulayacağınız diğer adım bir çeşit kardiovasküler aktivitede bulunmaktır. Yağ yakmak için istasyon bisikleti kullanmak veya koşu bandında koşmak en iyi metotlardan biridir. Ayrıca merdiven makinası, eliptik bisiklet kullanmak, step veya vücudunuzu bir kalori yakma makinasına dönüştürecek her şeyi yapabilirsiniz. Bunu yapmak için en iyi zaman sabahleyin kahvaltı etmeden önce orta yoğunlukta 20- 30 dakikadır. Bir başka en iyi zaman da antrenmandan hemen sonradır. Ne kadar çok yağ yakmak istiyorsanız, o kadar uzun kardio yapmanız gerekiyor.

(II) Beslenme
Bu programda yapmanız gereken üçüncü adım doğru beslenmeyi öğrenmektir. İyi bir beslenme, mecburiyettir.

Bir çok insanın uyguladığı üç öğünlük yemek yerine gün boyunca ufak ama daha sık öğünler halinde yiyerek başlayın. 5- 6 öğün idealdir. Büyük bir ihtimalle şu anda ´5- 6 öğün mü?, bu çok fazla!´ diyorsunuzdur. Ama unutmayın ufak öğünler işin anahtarıdır.

Ton balıklı sandviç, yoğurt , elma ve eğer gerçekten ciddiyseniz , kaliteli yüksek proteinli az karbonhidratlı ve az yağlı bir beslenme tarzı uygulamalısınız. Dahası, lezzetli ve hesaplıdır. Ufak öğünler yemek aynı zamanda metabolizmanızı hızlandırmanıza da yardımcı olacaktır. Sadece bir iki öğün yemek yenirse vücudunuz yemek kıtlığı var sanar ve yemeksiz kalabileceğini düşünür. Bu sebepten dolayı vücut enerjiyi koruyabilmek için metabolizmayı yavaşlatır. Saklayabildiği kadar çok enerji saklamaya çalışır ve vücutta enerji sadece yağ halindedir.

Unutmayın sebzeler, patates ve pirinç gibi kompleks karbonhidratları tercih edin. Protein alımını bu değişikliğe alışmak için minimum (günde) kilogram başına 2 grama çıkartın. Yağları %5- 10 ´a düşürün ve hamburgerler ve margarinler gibi doymuş ve işlenmiş yağlardan uzak durun. Unutmayın O yağ dolu hamburger buna değer mi? Bizce değmez.
Zayıflama ve form için beslenme konusunda geniş bilgileri sitemizin beslenme bölümünden takip ediniz.

(III) Yağ Yakıcı Besin Takviyeleri
Bikini programı için verdiğimiz egzersizler, kardio çalışması ve diyetinizdeki değişikliklere ek olarak sıra, vücudunuzun yağ yakabilme kapasitesini arttırabilme yeteneğine sahip bir gıda tamamlayıcısına geldi.

Sağlıklı ve mükemmel vücut hatlarına, süper bir mide ve karın bölgesine daha kısa zamanda sahip olmanız için yağ depolarını azaltan, yağsız kas kitlesini yoğunlaştıran bir gıda tamamlayıcısı kullanmanız son derece etkili olacaktır.

Bugün piyasada bulunan en etkili ve en iyi tamamlayıcı gıda CLA yağ yakıcısıdır. CLA, ideal yağ yakma ortamını sağlayan maddeler içerir. Beslenmemizde önemli rol oynayan tüm yağ asitleri gibi CLA da - Conjugated Linoleic Acid - karbon atomlarından oluşan bir zincirdir. Yapı olarak Omega 6 yağı olması ile birlikte, kan dolaşımı ve kardiovasküler sağlığı olumlu etkileyen Omega 3 yağının etki ve faydalarını da sağlar ve altı adet yağ yakıcı formülün eşsiz bir karışımına sahiptir.

CLA´nın esas fonksiyonu: Vücutta depolanmış olan yağların çözülerek, egzersiz yapıldığında, onların kan dolaşımı ile enerjide kullanılmasını ve eritilmesini sağlamaktır.

Ayrıca CLA´nın, metabolizmada insülin hassasiyetini arttırması sonucu şu iki önemli sonuç ortaya çıkar :
1- Yağ hücrelerinden yağın dışarıya çıkışı,
2- İnsülin sirkülasyonunu arttırması nedeniyle, kas hücrelerine glükoz, yağ ve diğer besinlerin girişini gerçekleştirir.

Bunların sonucunda, yaptığınız düzenli bilimsel egzersizler ve CLA´nın da etkisiyle birlikte, yağ depoları, yağların vücudun ihtiyacı olan enerji oluşumunda kullanılıp, yakılması ile giderek kaybolmaya başlar.

(IV) Sonuç
Bikini Programı, belirttiğimiz kurallarla beraber CLA kullanımı ile Sağlıklı Ve Mükemmel Vücut Hatlarına, kısa zamanda sahip olmanıza yarayacaktır.
Bu programın hedefinize rekor bir zamanda ulaşmanızı sağlayabilecek bir anahtar olduğunu aklınızdan hiç çıkarmayarak, buna kendinizi adayın, yaşam tarzı haline getirin. Göreceksiniz her şey mükemmel olacak.
Sitemizle hep mükemmelliğe doğru...
Bunları Okudunuz mu?
Tiroit Hastalıkları Nelerdir? Sebepleri Belirtileri Ve Korunma Yolları

Tiroit Hastalıkları Nelerdir? Sebepleri Belirtileri Ve Korunma Yolları

Sabahları uyanamıyor, fiziksel olarak her geçen gün tükeniyorsanız, saçlarınız dökülüyorsa, uykularınız bozulduysa, üşüyorsanız, cildiniz kuruyorsa, ani kilo aldıysanız yada ani kilo verdiyseniz.

Kanserin Penceresinden 8: Her Şey Geçici Dayan

Kanserin Penceresinden 8: Her Şey Geçici Dayan

Kanserin penceresinden ayrılıp, evin penceresinden yaşama bakış. Hissedilen müthiş hisler ve boyutlar. Kanseri yenmeyeceğim. Sadece "ben buradayım kolaysa gel al bakalım" diyorum. İnanıyorum ki ben güçlü ve moralli olduğum sürece kanser beni terk edecek.

Kaslarınız Artık Büyümüyorsa Yeterince Protein Alamıyorsunuz Demektir

Kaslarınız Artık Büyümüyorsa Yeterince Protein Alamıyorsunuz Demektir

Kaslarının büyümemesine karşı beslenme koşullarına bir göz attık. İşte protein alımında karşılaştığınız güçlükleri ortadan kaldıracak 8 öneri.

yaz için egzersizler, yaza hazırlık, yaz egzersizleri, bayanlar için egzersizler, incelmek için egzersizler, kısa sürede forma kavuşma, kısa sürede form, egzersizler, kadın egzersizleri, kadınlar için egzersizler,

Yorum Yazabilirsiniz

(E-postanız Yayınlanmayacaktır.)
Karakter  Kaldı

Yorumlarınız & Sohbet

HİLAL     19.12.2013
merhaba hilal ben;)1,65 boyundayım kilom epeyce var ve bunalıma girdim artık kurtulmam lazım kilolarımdan troit hastalarına yan etkisi varmıdır ilacın nekadar süreyle kullanmalıyız
yardımcı olabilirseniz sevinirim
saygıılar
eftelya     13.03.2012
slm.. yayınladığınız şeyler çok güzel ve faydalı.emeğinize sağlık..bir sorum olacaktı? CLA yı nereden temin edebiliriz acaba? satılıyor mu ? teşekkürler..
© 2020 - Sporeva.com
Gizlilik İlkemiz Hakkımızda İletişim

Yeniliklerden Haberdar Olabilirsiniz!

Web Tasarım