logo
Beslenme   16.118

Zayıflama İlaçları Zararlı mı? Nasıl Kullanılmalı?

Paylaş:

Piyasada çeşitli grup ve markalarda birçok zayıflatıcı var. Bunlardan bir kısmı ilaç kategorisinde olup sadece eczanelerden alınabilirken diğerleri çeşitli internet sitelerinde ve spor mağazalarında ve yine eczanelerde bulunabiliyor.

Zayıflama takviyelerinin etkileri değişik şekillerdedir:

- Tok tutanlar: İçeriğindeki etken maddeler beyne tokluk sinyali gönderirler. Böylece tokuk hissi uyandırıldığından daha az yemek yenmektedir. İçeriğindeki lifler sayesinde midede yer kaplayarak hem tok tutarlar hem de bağırsakların düzenli çalışmasını sağlarlar.

- Yağları bloke edenler: Yemeklerde dışarınan alınan yağların sindirilmeden atılımını sağlarlar. Böylece vücuda yeni yağ girişi kısıtlanır ve günlük yaşamımız sırasındaki vücut hareketleri veya egzersizler sırasında gerekli enerjinin daha önceden depolanmış olan yağların kullanımı ile sağlanmasına yarar.

- Termolojik Etkililer: Dolaşım metabolizmasını etkileyerek kan dolaşımını hızlandırırlar. Vücut ısısını artırarak yağ yakımını hızlandırırlar. Yüksek tansiyon hastalarında ve yaşlılarda tehlikelidir.

- Yağ Çözücüler: Yağın daha kolay çözünmesini ve enerjinin yağlardan alınmasını sağlarlar. Direkt olarak yağ asitleri sayesinde yağın çözünümünü sağlayanları olduğu gibi, yağın çalışan kaslara daha kolay taşınarak enerji olarak kullanımını sağlayanları da vardır.

- İdrar söktürücüler: Bunlar gerçek kilo kaybı sağlamazlar vücuttan çokça su atarak zayıflarmış gibi görünmeyi sağlarlar. Aldatıcıdır.
Bunları Okudunuz mu?
Alerji Nedir? Genel Tanım ve Bilgiler

Alerji Nedir? Genel Tanım ve Bilgiler

Vücudumuzu koruyan bağışıklık sistemi, bazı insanlarda zararlı olmayan birtakım maddelere de aşırı yanıt verir. İşte bu reaksiyonlara allerji adı verilir…

Vücut Geliştirme İçin En İyi 6 Besin

Vücut Geliştirme İçin En İyi 6 Besin

Hızlı kas yapılanması ve maksimum büyüklük için vücudunuza gereken besinleri vermelisiniz. İşte mutfağınızdan eksik etmeyeceğiniz 6 önemli besin.

Beslenme Uzmanlarına Sorduk: Sık Karşılaşılan Sorunlar

Beslenme Uzmanlarına Sorduk: Sık Karşılaşılan Sorunlar

Yeterince gelişememe, egzersiz sonrası ağrılar, enerji düşüklüğü. Beslenme ve çalışmaya dayalı problemleri bulduk ve bunları beslenme uzmanlarına danıştık.

iştah Kesiciler, zayıflama, zayıflama hapı, zayıflama hapları nasıl kullanılır, zayıflama hapları ne kadar süre ile kullanılır, zayıflama haplarının yan rtkileri, zayıflama haplarının zararları, zayıflama teknikleri, zayıflama yöntemleri, zayıflama hapları zararlı mı,

Yorum Yazabilirsiniz

(E-postanız Yayınlanmayacaktır.)
Karakter  Kaldı

Yorumlarınız & Sohbet

sercan     31.03.2012
zayıflama haplarını kullanmayı düşünüyorum, ama zararlı oldugunu düşünüyorum bana yardımcı olabilir misiniz?
© 2020 - Sporeva.com
Gizlilik İlkemiz Hakkımızda İletişim

Yeniliklerden Haberdar Olabilirsiniz!

Web Tasarım