logo
Beslenme   388.371

Zayıflatan Bitkiler: Aktarda Bulunan 5 Bitki İle 3 Ayda 20 Kilo Verin!

Paylaş:

Baharın ilk günlerindeyiz. Yaza daha üç ay var. Bir başka deyişle kışın aldığınız kilolardan kurtulmanız için üç ay süreniz var. Bu süre yaza sağlıklı ve 'fit' girmek için yeter de artar bile. Peki ama nasıl yapmalı, hangi diyetisyene gitmeli, hangi diyetleri günü gününe takip etmeliyiz? Telaşlanmayın! Size bir diyet programı önerecek değiliz. Hemen her aktarda bulabileceğiniz beşi bir yerde formülü ile üç ayda 20 kilo vermeniz mümkün! Nasıl mı? Şöyle: Mate yaprağı, kekik, funda yaprağı, biberiye ve yeşil çaydan oluşan karışımı, günde üç fincan içmeniz yeterli. Biz söylemiyoruz, uzmanlar öyle diyor!

Sağlıklı beslenme ve yaşam uzmanı Dr. Ender Saraç, doğal yollardan kilo vermenin insan sağlığı için büyük önem taşıdığını söylüyor. 'Bitki yaprakları, dengeli bir şekilde kullanıldığında vücuttaki yağları yakmaya ve kolesterolü dengelemeye yardımcı oluyor' diyen Saraç, bitki çayı diyetiyle ayda beş kilo vermenin mümkün olduğunu vurguluyor. Sağlıklı yaşam uzmanı, bitki karışımlarından elde edilen zayıflama çayının günlük iki veya üç bardaktan fazla içilmemesi gerektiğini ifade ediyor. Saraç, Diyet çayları hazırlanırken bitkiler kaynatılıyor. Bu yanlış bir uygulama. Doğru ve etkili bir bitki çayı hazırlamak isteyenler, suyu kaynattıktan sonra yaprakların demlenmesini beklesin. şeklinde konuşuyor.

Beslenme Uzmanı ve Diyetisyen Taylan Kümeli ise yaz aylarının yaklaşmasıyla birlikte sağlıklı bir bedene sahip olmak isteyenlerin bitki çaylarına yöneldiğini belirtiyor. Toksinlerin doğal yöntemler sayesinde kolayca atılabileceğine dikkat çeken Kümeli, bitki çaylarının içerisine tatlanması için şeker karıştırılmasının yanlışlığına dikkat çekiyor. Bu karışımların bazı hastalarda alerjiye yol açabileceğini hatırlatan Kümeli, 'Çabuk zayıflamak için aşırıya kaçmayın.' uyarısını yapıyor.

Mısır Çarşısı'nda şifalı bitkiler satan Sait Develi, yağ sökücü, tok tutucu ve sindirimi kolaylaştırıcı bitki yapraklarından hazırlanan 'beşi bir yerde' karışımının son derece etkili olduğu, müşterilerden olumlu tepkiler aldıkları bilgisini veriyor. Mate, yeşil çay, funda, biberiye ve kekik yapraklarının sıcak suda demlenmesiyle oluşan karışım, vüvutta biriken toksin ve ödemi atarak ayda yaklaşık beş kilo vermenizi sağlıyor.

Her şifalı ot zayıflatır mı?

Ünlülerin diyetisyeni Selahattin Dönmez: 2006 yılı American Journal of Clinical Nutrition dergisi mart sayısında yayınlanan bir makalede bitki çaylarının zayıflama üzerindeki olumlu sonuçlarına yer verilmişti. Ben, bir diyetisyen olarak kilo problemi yaşayan hastalara bitki çaylarını öneriyorum. Peki, nedir bu bitki çayları? Her şifalı ot, zayıflamaya yardımcı olur mu? Tabii ki bu mümkün değil. Doğal ortamda yetişen kekik, yeşil çay, biberiye, mate ve funda yaprağının ortak bir özelliği var. O da şu: Bu bitki yaprakları kış aylarında insan vücudunda biriken toksinlerin atılmasına yardımcı oluyor. Ama bu diyetin yanında gün içerisinde alınan besinlere çok dikkat etmek gerekir. Eğer sıkı bir gıda diyetinin yanında günlük iki ya da üç bardak taze demlenmiş bitki çayları da kullanılırsa kilo vermeye yardımcı olur. Burada dikkat edilmesi gereken nokta ise bu bitkilerin bir uzman kontrolünde alınmasıdır.

Diyetisyen Oya Yüksek: Bu bitkiler, insan metabolizmasını hızlandırarak vücutta oluşan ödemi atmaya yardımcı oluyor. Özellikle yeşil çay, bunlar arasında en etkili olanı. Bitki yapraklarından oluşan bu karışımın doğal olması ve kimyasal madde içermemesi sebebiyle pek çok kişi tarafından kullanılıyor. Burada önemli olan ise 'doğal' diyerek aşırıya kaçmamaktır.

Beşi bir yerde nasıl hazırlanıyor?
Bir litre kaynamış suya birer çay kaşığı mate, yeşil çay, funda, biberiye ve kekik yaprağı atılır. On dakika demlenmesi bekelenir ve süzülerek içilir.

ENDER SARAÇ: Doğal yollardan kilo vermek, insan sağlığı için büyük önem taşıyor. Bitki çayı diyetiyle ayda beş kilo vermek mümkün. Ancak günde iki ya da üç bardaktan fazla içilmemeli.

TAYLAN KÜMELİ: Son zamanlarda zayıflamak isteyenler bitki çaylarına baş vuruyor. Kış aylarında vücutta biriken toksinler kolayca atılabiliyor. Ancak bu karışımları içerken dikkat edilmeli, aşırıya kaçmamak lazım.

SELAHATTİN DÖNMEZ: Her şifalı ot, zayıflamaya yardımcı olur mu? Sıkı bir gıda diyetinin yanında günlük iki ya da üç bardak taze demlenmeş bitki çayları da kullanılırsa kilo vermeye yardımcı olur.

Hangi bitki, ne işe yarıyor?
Mate yaprağı: Tüm dünyada obezite tedavisinde kullanılan mate çayı, yağ emilimini engelleyerek vücuttan su atımını kolaylaştırıyor. Her yaşta insanın rahatça kullanabileceği bitki, iştahı kapatarak zayıflamaya yardımcı oluyor.

Yeşil çay: Son yıllarda kullanımı bir hayli artan yeşil çay, vücutta biriken toksinleri atarak sindirimi kolaylaştırıyor.

Funda yaprağı: İyi bir böbrek çalıştırıcı ve idrar sökücü olan yaprak, bu özelliğiyle zayıflamaya yardımcı oluyor.

Biberiye: Yağ eritici ve hazım kolaylaştırıcı bu bitki, vücutta biriken toksinleri atarak ideal bir kiloya kavuşmanızı sağlıyor.

Kekik: Halk arasında yaygın olarak kullanılan kekik, sindirimi kolaylaştırarak vücuttaki fazla suyu atarak kilo vermenizi sağlıyor.

Yazı ZAMAN Gazetesi'nden Alınmıştır.

Sorumluluk Reddi: Bu yazı, bir gazeteden alıntı haber niteliğindedir. Sitemiz, bu bitkisel karışım kullanıldığında 3 ayda 20 kg verileceğini garanti etmediği gibi böyle bir şeyin mümkün olmadığını düşünmektedir. Çünkü her insanın metabolizması, hormonal durumu, beslenme alışkanlıkları ve günlük yaktığı kalori miktarı farklıdır. Kaldı ki bu tipte 3 ayda şu kadar 1 ayda bu kadar kilo verdirir denen bitkisel ürünler için Tüketicileri yanıltan firmalara yüzmilyarlarca liralık ceza gelmiştir. Bu karışım kilo vermeye yardımcı olabilir ancak kesin olarak 3 ayda şu kadar kilo verdirir ibaresi yanlıştır. Bitkisel ve doğal olan gıdalar dahi zayıflama amacıyla gelişigüzel kullanılmamalı doktor veya diyetisyene danışılmalıdır.
Bunları Okudunuz mu?
Kaslarınızı Kaybetmeden Kilo Verme Prensipleri

Kaslarınızı Kaybetmeden Kilo Verme Prensipleri

Vereceğimiz altın kurallara uyduğunuz sürece acıktığınızda tokluk hissetiğiniz ana kadar yiyebilirsiniz. İşte kas kaybetmeden kilo vermek için öneriler.

Yaşlılıkta Body Building ve Fitness Gerekliliği

Yaşlılıkta Body Building ve Fitness Gerekliliği

Yaşam kalitesi, sağlık ve kendini iyi hissetme ile yakından ilgilidir. Genellikle yaşlılarda spor bu mutluluğu yakalamak için çok önemlidir.

Kanserin Penceresinden 6: İyi Olsam Ne Yapardım?

Kanserin Penceresinden 6: İyi Olsam Ne Yapardım?

Kanserin penceresinden bakarak; "Bu günkü aklım olsa şunları yapar, bunları yapmazdım" şeklinde başlayıp sayfalar doldurabilirdim. Ancak özetle şunları ön planda tutardım: Başkalarının üzüntüsünü paylaşır, ancak üstlenmezdim... "Etraf ne der" diye yaşamazdım... Çünkü yaşamın odağı bendim ve bunu beynime işlerdim...

zayıflatan bitkiler, nasıl zayıflarım, zayıflamaya yardımcı bitkiler, bitki ile zayıflama, kilo verme, yeşil çay, funda yaprağı, kekik, diyet programı, aktarlar, diyet çayları,

Yorum Yazabilirsiniz

(E-postanız Yayınlanmayacaktır.)
Karakter  Kaldı

Yorumlarınız & Sohbet

Ipek gun     16.11.2016
Arkadaslar 6 ay oldu dogum yapalim halen kilo veremedim emziriyorum ve çayin gercekten faydasi varmi ben icsem sorun olurmu.
songul     03.06.2016
Ben beşi bir aradayı kullandım gerçekten zayıflatıyor.ama bunu kullanırkenede beslenmenize dikkat etmeniz gerekir aksi taktirde bünye zayıf duşuyo çabuk hastalanabilirsiniz ve halsizlik yapıyor beslenmenize dikkat ederseniz bu yan etkiler kaybolur
Nergis     21.04.2016
Gerçekten zayiflatiyormu lütfen doğru söyleyin
yaren     14.04.2016
acaba baldırlarıda inceltiyormu arkadaşlar nolur çabuk söyleyin çünkü 1.50 2 ay falan kaldı mezüniyetime ???
Hafize     11.02.2016
Arkadaslar bende bu yorumlardan etkılenerek aktara gıttım ve bana bunların 5nn bırlestgı bı cay onerdı ayrı ayrı aldgmda bırınden bırının fazla olma ıhtımalı var en ıısı boyle dedı ve gnde 2 fncan ıcmemı soyledı bı haftadr ıcıyorum cay tokluk hıssı verıo ve ıstah kapatıyor zayflamak ısteyen herkese onerırım
ercan6565     06.02.2016
Gece yatmadan yemek ye. Ekmek. Seker. Tuz pasta ye.benim. gibi. 150. Kilo. Ol ondan sonra. Bitki. Cayiyla kilo ver. Gunde. 5 ekmek. Yiyip. Bu. Formulu. Deneyecem.
merve     21.01.2016
15 yaşındayım 82 kiloyum diğer arkadaşlarıma göre çok fazla bunu 60 indirmek istiyorum. Ama okuldan fırsat bulup spor yapamıyorum sizce ne yapmalıyım lütfen yardımcı olun :(
gizem     15.12.2015
Ya neden madem yazıyı paylaştınız ayrıca gercekten zayıflatıyormu cok merak ettim deneyecegim
Beyza     18.10.2015
Ya ben bisey sormak istiyorum 15 yasindayim eger bu caylari icersem boyumun uzamasinda bi sıkıntı olur mu bi de kac kilodan kac kiloya dustunuz onu da yazin lutfen
zeynep     26.08.2015
Arkadaslar lipton bu karisimin aynisini cikarmis icinde bu bes bitkinin hepsi var ayriyeten rezene falanda var 10 karisim poset cay zaten gayet basit herkese oneriyorum
Kazim     25.07.2015
1- Ekmek tuketimini olabildigince dusurun
2- Sekerden uzaklasmaya calisin
3- Yuruyun, en azindan evde her gun hareket yapmaya calisin
4- Gece gec vakitte yemek yemeyin.
Pisman olmayacaksiniz
yaseminy     03.07.2015
tegretol ilacı ve eytrox yemekteyim ama 12 kilo vermek istiyorum sizden yanıt bekliyorum. şimdiden teşekkürler
hayal     08.06.2015
ben eczaciyim bitkilerin almancasini soran olmus sirasiyla almancasini yaziyorum. (Mateblatt,Grünntee,Heidekraut,rosmarin,thymian)bu gzl bir karisima benziyr bnde bslicm. ve arkadaslar ideal bi karisim 4-7 bitkiden olsndir fazlasi ideal degildir.
hayal     08.06.2015
Meraba arkadaslar ben eczaciyim bu karisimi cok iyi buldm bende denicem sonuclari sizlere yazicam baska cay önerenlerde olmus ama ideal bi karisim 4-7 bitkiden olusandir fazlasi iyi degildir. 5 biryerde ideal bi karisima benziyor. bende baslicam. :)
Dilekcan     06.06.2015
Arkadaslar bu caylar nasildir bilemem ama kilosundan dolayi nasil bunaldiginizi biliyorum benmde nisan ayindan cook acaip psikolojim bozuldu herkesin cok kilo aldin demesiyle :( biberiye hapini denedm arkdslar muhtesem bisi 63'düm suanda 56 kiloyum
fatma     05.05.2015
benimde kilo problemlerim var gönderdiğim yorumu ciddiye almanızı çoooooooooook isterim hangi çayları önerirsiniz
fatma ekmekçi     05.05.2015
20 kiloyu vermemde yardımcı olun önerilerinizi bekliyoorum
meral     27.04.2015
Aldığınız aktara sorun.gerekli açıklamayı yapıyor zaten kullanışı hakkında.2günde kilo sandığım bütün şişliği attı.karnım dümdüz oldu nerdeyse.biraz yemeğide azaltmak gerekiyor tabi.inş. yakında istediğim kiloya ulaşıcam.denemenizi tavsiye ederim :-)
meral     27.04.2015
çayı soğuk içmenin hiç bir etkisi yok.oyüzden her öğüne taze hazırlamanız gerekiyor.bide bütün bitkileri robottan geçirip toz haline getirin.bir su bardağı kaynamış suya 1tatlı kaşığı karışımı koyun.5dk demlendikten sonra süzüp için.3öğün aç karnına.
cumali     21.04.2015
peki bu bitkileriden ne kadar almaliyiz ve toplam fiyatları ne olur acaba .Gercekten işe yarıyor mu bu bitkiler
DİLEK     20.04.2015
Ya şunu anladımki bayanlarımız çok üşengeç .Herkes aynı soRuYu soRuyor.1litre suyamı demleyip içecegiz.Allah aşkına koy bi cezve su ocağa at biR tutam 5'li karışımdan taze taze iç yemeklerden önce bu kadar mı zor .
meryem     14.04.2015
Ben sadece yeşil çay kullanıyorum ve sıkı bir diyet yapıyorum 10 günde 5 kilo verdim
elif kılıç     07.04.2015
boyum 1.60 kilom 67 ne yapmalıyım
hatice aysim     16.03.2015
arkadaşlar ben kullanmaya başladım cok güzel hamile yada emziren anne kullanamaz bebeğe zarar veriyor ben kac gundur kullanıyom etkili hatta sıgara icen varsa sıgaradn sogutuyor ben bu cayı içince sıgara icesim gelmiyor
sinem     08.03.2015
Bunu yapan biri kullanımı hakkında detaylı bilgi için sinemkygsz19@gmail.com adresine mail atabilir mi lütfen..
sinem     08.03.2015
Bir litre suya yapıyoruz onu 3 öğünde mi icicez?hadi diyelim öyle illaki diğer iki öğüne cay soğumuş olucak onu Nasil yapicaz tam anlamıyla kullanan kişiler şunu anlatabilir mi?
zeynep     04.03.2015
Merhabalar Şanlıurfada yaşayan varmı nerde satılıyo acaba bide kaç bardak nasıl alıcagız aç karınlamı tok karınlamı lütfen cevap verin
yasemin     24.02.2015
Hamileler de yapabilir mi
Nisanurr     09.02.2015
Ben 160 cm boyundayım ve 60 kiloyum ve kilo vermem gerekiyor günde uç fincan için yapsak olur mu birde uç fincana nr kadar koymaliyim
Furkan     31.01.2015
Aynı düşünce savunulmayan bi yazıyı neden yazdınız anlayamadım
elif şimşek     23.01.2015
çok teşekkür ederim sağolun
SERAP     10.01.2015
ben bu sabah aldım sımdı demlıcem umarım kılo verırım 67 kıloyum suanda
özqe     04.12.2014
Yengem denedi bu cayı 3 ayda yaklasık 16 kilo verdi tabiki sadece cayla deqil önclikle ekmek tüketimini 0a indirmeniz lazım ekmek yenilmediği icin qöbek vs.den kurtuluyosunuz caya qelince suyu kaynatıp bitkileri koyun süzün ve qünde 3 bardk icin düznli
abdulhakim     20.11.2014
Arkadaslar kilolarimdan ilk defa rahatsiz oldum ve ender beyin bes karisimini deneyecegim deneyen varsa tecrubeli arkadaslardan lutfen yardim istiyorum
hilal kum     15.11.2014
benim bir kızım var yasım 22 oncedende kılom vardı ama doğumdan sonra dahada aldım esım zayıf kılom 75 bana yardımcı olursanız sevınırım benim esim gelene kadar kılo vermem lazım acil
ayşe     12.11.2014
peki bu beşi biarada zayıflama yöntemi bitkiselleri hepsini bi aradamı kaynatacaz ve ne kadar sıcaklıkta içecez
kübra     29.10.2014
ablamın dügünü olacak acilen zayıflamam gerkiyor 17 yaşındayım 90 kiloyum 1.65 boydaydım bana yardım edin
suruk     24.10.2014
bu bitkiler taze mi olması gerekir? kuru kekik örneğin işe yarar mi?? teşekkür ederim
kiymet     16.10.2014
Ben 83 kilodayim ama veremiyorum nasıl veririm bana yardımcı olursanız çok sevinirim
yağmur     10.08.2014
merhaba ben 18 yaşındayım 60 kiloyum ama 10 kilo vermek istiyorum nasıl zayıflayabilirim yardım edebilir misiniz?
melisa     04.08.2014
okul başlayana kadar çok çabuk kilo vermem lazım inşallah işe yarar
Zeynep     22.07.2014
3 ayda 20 kilo verirmiyim bilemem ama muhakkak haftada yaklaşık 1 kilo vereceğime inanıyorum.tabi günde 30 dk lık hızlı yürüyüs ve yediklerimize dikkat ederek.denecegiz ve inşaallah yararını görecegiz.
merve     19.07.2014
bu çay kişının kendisıne gore degışiyor ama denemekte fayda vardır .)
kübra     20.06.2014
ben 17 yasindayım ve 65 kiloayım 1.60 da boyum var ve ben ramazan bittine kadaer 55 kiloya düsmem azım yardım edın
ARZU zengin     03.06.2014
merhaba ben 85 kiloyum 1.60 boyundayim uc aylik bir oglum var ve emiyor arti esim her firsatta bana laf vuruyorve buda benm zoruma gidiyor bu cayi kullanirsam cocuguma bi etkisi olur mu nolur bilenler cevap yazsnlar allah rizasi icin simdiden tskler
Pınar     02.06.2014
Bu çay beşi bi yerde derken aktarda satııyor mu yoksa hepsi ayrı ayrı mı lütfen cevap yazar mısınız
hülya     07.04.2014
mrb 27 yasındayım 1.60 boyundayım 90 kiloyum bu çayı denicem işe yarayıp yaramadıqını yazıcam umarım faydalı olur.
fatma     04.04.2014
hemen alıp deneyeceğim ben de ama aç karnamı tüketeceğiz tok mu
Turgaaa     20.03.2014
172 boyundayım 93 kiloyum 20 kilo fazlam var,3 haftadır yuruyus diyet yapıyorum,bu karışıma başlayacağm yarın haziran sonuna kadar inşallah iyi neticeler alacağım yorumlar çok olumlu gercekten bu kadar kişi boşa konuşmuyodur
misafir     03.02.2014
arkadaşlar ben 70 kilodan 67 düştüm bunun sebebi yeşil çay aç ve tok karnına günde 2-3 kez saati saatine için gerçekten yarar ama ayrıca tatlılardan uzak durunuz gece 12kiden sonra açıkırsanız meyve tüketiniz 30 dkda yürüyünüz akşm ymğni 7-8de yiyiniz
İpek     25.01.2014
Bardak derken?:( kupada iciyorum cay bardağından mi bahsediliyor? Lütfen biri bilgilendirsin:(
ozlemela     24.01.2014
merhabalar. ben en son 66 kiloydm ofs işinde çalıştığm ve sürekli oturur olduğum için çok kısa bi sürede 77 kilo civarına yükseldim. bu ürünü kullanırsam faydası olur mu mayısta nişanım var ve mayısa kadar en az 15 kilo vermem lazm nasıl yapabiliriz
naime     10.01.2014
MERHABA,BİR FİNCAN BARDAĞA 1 TATLI KAŞIĞI KARIŞIMDAN KOYUYORSUNUZ 20 DAKİKA BEKLETİP İÇİYORSUNUZ.BEN YENİ BAŞLADIM.BULAMAYAN ARKADAŞLAR İSTANBULDA OTURANLAR VARSA BEN ŞİŞLİDE Kİ AKTARDAN ALDIM. YA DA İNTERNETTEN DE SİPARİŞ VEREBİLİYORSUNUZ.
mihrince     03.01.2014
Öyle saçma şeyler yazilmis ki hayretler içerisi de okudum. 1.evet etkili bir çay 2.aktarlarda 5 i bir yerde olarak ta satiliyor ayri ayri da satiliyor. 3.evet her içmede taze demlemelisiniz soğuk pek etkisi olmuyor(zaten kaynatilmiyor)
şefika     26.11.2013
arkadaslar beşi bir yerde çayıyla mate yapragı funda yapragı yesil çay biberiyye kekik yapragı çayıyla aynı anda içsem bir sey olurmu daha önce içeniniz varmı?
leyla     23.11.2013
bende kullandım bu 5şi biyerdeyi çok menmun kaldım bir ayda 8 kilo verdim şimdi bebeğim emiyor zararı olurmu diye kullanamıyorum 7 kilo daha vermem gerek ama yemeddyede dikkat sabah demledim akşama kadar o çayı içtim ben
inci gül     16.11.2013
Merhaba benim 1 yaşın da bir kizim var. emziriyorum acaba bu çayı kullanabilir miyim?birde her içim de taze mi demlemiz mi gerekiyor
Yiğit Adıyaman     16.11.2013
Ya o kadar kişi kullandım diyor. Ama kimse sabah 1 litre demledigi çayı daha sonra veya akşam içtiğini söylemiyor. Hiç yoktan kullanan kendi ne yaptığını yazsın ya.
ceyda     07.11.2013
bn 16 yasındayım ve br senede 80 kılo oldum nasıl zayıflarm
bahar     29.10.2013
bende simdi okudum yarın alıcam bakalım zayıflatıyomu :))
Sofiya     05.10.2013
Bende deniyjem Inshallah .Ben Turkmenistanlıýım 62 kg boyum 1.55
adves     24.09.2013
çyı kullanmya başldığımda 70 kiloydum boyum 160. ilk ay 6 kilo verdim daha sonra tabi daha az verdim. Çay tek başına işe yaramaz kızartma hamur işleri makarna pirinç pilavi salam sosis yememelisiniz su ve şekersiz çay dışında içecek içmezseniz işe yarar ben şimdi 55 kiloyum anladınız;)
Rabia karakoç     14.09.2013
Arkadaşlar bende 20 yasindayim 80 kg ym yeni baslicam 1 yasinda oglum var emiyo ama. insallah bir etkisi olur cocuguma zarari olurmuki
sedaelmas     06.09.2013
BEN OSMANLI KÖK ŞURUBU KULLANIYORUM, GERÇEKTEN ÇOK ETKİLİ..
DAHA İLK HAFTADA VÜCUDUMDAKİ TÜM ŞİŞLİKLER İNDİ VE KENDİMİ DAHA İYİ HİSSEDİYORUM.
anne-kız     28.08.2013
yorumları okuduk çok etkilendik bizde deneyeceğiz umarım faydasını görürüz.
ezgi     25.08.2013
ben 15 yaşındayım 75 kiloyum boyumda okadar uzun deyil nasıl zayıflaya bilirim
Eliesha     31.07.2013
Hamile bayanların ve emzirme döneminde olan annelerin bitki cayı karısımını doktorlarına danısmadan kullanmalarının dogru oldugunu düşünmüyorum. En basit ; kendinize yakın olan veya baglı bulundugunuz saglık ocagına gidip hekimlere sorunuz.
hulya     24.07.2013
Mrb ben 79 kiloyun nasıl vere bilirim
pembe     21.07.2013
bizim burada bunlar yok
teslime kurt     21.07.2013
benimde 7 aylık kızım var hala emiyo kardeşimin nişanınada 3 ay var ama nerdeyse tüm yorumları okudum emziren annelerin bu 5 i bir arada olan zayıflama çayını kullanmasında bir sıkıntı varmı öğrenemedim lütfen cevaplarmısınız hocam teşekkürler.slmlar
süreyya     08.07.2013
80 kiloyum ben de kilo vermek istiyorum bugun denicem sonucları paylaşacağım. sizlerde paylaşın
sevinç     26.06.2013
kesinlikle denemelisiniz. artı her birinden 1 liralık alsanız dahi yetiyor:) ben 67 kilodan 59 kiloya düştüm 3 hafta içinde
Busranur çakır     21.06.2013
Arkadaşlar birde sabah aç karınla 2 yumurta yiyin ise yarıyo
DERTLİ     17.06.2013
merhaba arkadaşlar hemen hemen herkezin yazılarını okudum uzun süreli kullanımlarda bitki çayı çok zararlı olup vücuttan yağ değil su kaybettiriyor çok dikkatli olun.
eylül başar     14.06.2013
merhaba kayısı çayını nasıl kullanmalıyız çok merak ettim ben diyetisyene gidiyorum haftada ortalama 800 gram veriyorum ama 20 kilo daha vermem lazım bana yardım edermisiniz şimdiden teşekkürler
Fatos     30.05.2013
Bende denemek istiyorum bu karisimlari fakat 12 aylik bir bebegim var emiyor sut kesilirmi yada herhangi gibi zarari varmi lutfen bu konuda bilgi verirseniz gonul rahatliyla kullanacagim
meryem     30.05.2013
ben tansiyon hastasıyım tarka 180/2 film tablet kullanıyorum 37 yaşındayım 100 kiloyum bu çayı içebilirmiyim egzersiz yapamıyorum teşekkür ederim
gulden     02.05.2013
arkadaşlar bu sayfada diyet konusunda listeler ve gün gün takip etme imkanınız olacak.. bir inceleyin isterseniz..
eylül bahar     30.04.2013
sevgili arkadaşlar size önerim kayısı çayı kullanın ben 77 kilodan 54 kiloya düştüm hemde iki ay gibi kısa bi sürede tabi kayısı çayının yanında egzersiz artı beslenmenizede dikkat etmenizi öneririm
yaşar aycin     23.04.2013
5 yıldır kendi çay bahçemden doğal beyaz çay üretiyorum. isteyen olursa gönderebilirim. 05353524120 yasaraycin@mynet.com
hatice     21.04.2013
arkadaşlar aşırı şekilde kilo aldım veremiyorum yardım edin ya ne olur
mahmut kültür     20.04.2013
sevgili hocam beşli karışımı aç karnınamı yoksa tok karnına mı içmeliyiz
şenay     17.04.2013
arkadaşlar benim oğlumun bir ödevi var ödevde aktarlarda en çok satılan ürünler nelerdir lütfen yardım edermsniz yardımııza ihtiyacımız var
Cansu     16.04.2013
Merhaba,
Bu bitkilerin almancasini bilen varsa yazabilirmi?
Cok tsk ediyorum simdiden.
yasemin     14.04.2013
arkadaşlar bende bitsel otlardan fayda görenlerdenim 2 yılda 100 kilodan 80 kiloya düştüm kiloyu vermenin hızı bünyeyle alakalı ben nelerdenedim size tavsiyem bir arksdaşımız 10 karışık bitki adı vermiş sakın onu denemeyin ben zehirlendim 5 karışık tamam
asi kenan     12.04.2013
slm ya arkadaşlar kafayımı yediniz ben 52 kiloyum bitürlü kilo alamıyorum diye üzülüyorum siz kilo veremiyom diye üzülüyonuz takmayın kafaya böyle şeyleri gönderin bana fazla kilolarınızı. siz de rahat edin ben de
Melisa     10.04.2013
Benim kızım 14 yaşında çok kilolu denicez görcez
Aynura     05.04.2013
Ben Azeriyim Bakude caylarin hepsi var. Bende bu gun basladim haydi hayirlisi. Hepimize kolay gelsin
özlem     23.03.2013
çok denemek istiyorum.
cansu     22.03.2013
bende dogum kilolarım kaldı şuan 80 kiloyum acaba nasıl demleniyo bide gerçekten işe yarıyomu cvp verirdeniz sevinirim :)
serkan, sezer     21.03.2013
çok güzelmiş deneyeceyiz
betül     21.03.2013
bu çayı 1 litre suyla demlemenize gerek yok günde 3 defa için ayrıca her içeceğiniz zaman hepsinden çok az tutam katın kaynamış suya öyle kendisi demlenir..
serap     12.03.2013
gerçekten işe yarıyomu ya bide bn nasıl yapıldıgını anlamadım cayın ya
emoşşşş     11.03.2013
yaa diyetlemi yoksa diyet ve sporlamı
dilek     08.03.2013
merhaba ben de bugün aldım mate yapragını bulamadım onun yerine ısırgan otu aldım acaba faydası olurmu
aqil.yusifaliyev     06.03.2013
selamlar men azeriyem bu caylar azerbaycanda yoxdu.belkede var biz azeri dilinde bunlarin adin bilmirik bilen varsa yazsin.
zeliş bulut     06.03.2013
nasıl bir bünyeniz var arkadaşlar psikolojimi bozdunuz kafamı iyice karıştırdınız
bahar     06.03.2013
aç karınla mı tok karınla mı içilcek 3 öğün
aleyna     05.03.2013
funda yapragi olmasi gerek mi? yani sadece yesil cay,biberiye ,mate yapragi ve kekik olsa da kilo verebilirmiyim????
EMEL AVŞAR     26.02.2013
bu cayı hergun taze olrak yemek öncelerınden alıcaz yemek sonrasıda yanı bu cayı gun ıcınde bıtırıcez oylemı şimdiden tesekkürler...
elif çiçek     25.02.2013
arkadaşlar ben bu verilen tavsiyeyi uyguladım gerçekden faydasını gördüm 78 kilo geliyordum 2 aydır kullanıyorum 11 kilo verdim şuan 67 kilo geliyorum sizlere de tavsiye ederim.
melek     25.02.2013
bende bu bitki çayını içiyorum ama düzensiz içiyorm ben 5 i 1 yerde hazır sallama çay aldım ama bazen içmeyi unutuyorm hee bi de kesinlikle sıcak içemiyorum midem bulanıyo biraz ılıyınca biraz limon sıkarak içiyorm faydasını gördüm ah bide hergün içsem
ecem kelek     24.02.2013
yaa gerçekten bunlar işe yarıyormu bnce hiçbir faydası yok:)
selcan     23.02.2013
ben emziriyorum oglumu bir zararı varmı
Zeynep     22.02.2013
arkadaşlar ben 64 kilo 65 boyundayım. gerçekten işe yarıyor mu?
melisaaa     16.02.2013
ya demlemeden hepsini sıcak suda karıştırıp içsek olmaz mı ??
melike     13.02.2013
mrb.bu karışımın antidepresan kullananlara zararı varmı?
NAZLIKIR     09.02.2013
Ben kekikli karışık bitki çayı aldım. buna dıger bitkleri ilave edipmi içmeliyim? tadı felaket içine farlı tatlandırıcımı kullanmalıyım? bilgi verirseniz sevinirim. şimdiden teşekürler
yasemin geçin     06.02.2013
gerçekten bu kadar faydalımı
RUKİYE     06.02.2013
arkadaslar yapmanız gereken teksey aktardan yaptırmıs oldugunuz karısım dan bi tatlı kaşıgı bı fıncan kaynamıs suyun içine koyup demlenmesını bekleyıp süzüp içmek...
baba ali     05.02.2013
sabah akşam gece için soğuk sıcak farketmez ben bir ayda 9 kilo verdim
cansu     04.02.2013
besı bır arada cayı bun dan ıkı uc ay once denedım muthıs derecede ıse yaraıyoo. ıstahını falan kesıoo. ama bırakınca yıne eskıye donuyosun. bıraktım eskıye dondum cunku cok asırı zayıflamnıstım. sımdı ıyıyım arada ıcıyorum
ayşenur     29.01.2013
slm dostlar 1.65by kilo 98 2çouk annesiyim. yeni doğum yaptım 7.5 aylık oğlum var. bu kilolar yüzünden kafayı yicem bir an önce bu çayı denicem. hepimize başarılar....
uyanan güzel     27.01.2013
arkadaslaaar benim kesin 15 gün içinde kilo vermem lazım 63 kiloyum ve 163 boyundayım çoook çook aciill faydasını görürmüyümm? lütfen yardım edinn
günce     26.01.2013
ben ok memnunum bu çaydan 15 günde 4 kilo verdim ama aç karnına için günde 3 defa tavsiye ederim çok iyi geliyor
lale     17.01.2013
arkadaşlar lütfen şunu bir söyleyin. sabah demlediğimizi akşamda soğuk mu içcez.yani sabah kullandığımızı akşamda mı kullancaz.lütfen bi Allah ın kulu cevap yazsın.
selda     17.01.2013
Bu çaylar nasıl demleniyor?
Selda ömer birinci     16.01.2013
Merhaba ben bu cayı yeni farkettim kac para birde sallama cay gibimi yaplyor benide bilnclendrn evham var bende ölcm dye bôyle seyler icmyrm tsk
rozee     14.01.2013
ii akşamlar hanımlar aranıza yenii katılıyorum..okula ara werdikten sonra 45 kilodan 60 oldum :( bunu ilk defa uygulayacagımm biri detaylı bilgi were bilkir mii çok soru sorulmuş ama hiç birine cvp werilmemiş. sabah yapılan çay sürekli ısıtılmalımıdr
coşkun     13.01.2013
ben 1,63.boyum. kilom 120. ama birtürlü zayıflayamadım napabilirim akapuktur da denedim 3ay. hiç fayda görmedim
selvi     02.01.2013
63 kiloyum 24 yaşındayım 1.60 boyundayım kilo veremiyorum bu çayı kullanırsam kesin sonuç verirmi emziren anne kullana bilirmi
Merve tan     23.12.2012
Bence de çok iyi olmuş ya :) çok teşekkürler arkadaşlar çok yardımci oldunuz :)
melek     23.12.2012
tuba kilon cok fazla degil ki azmedersen verirsin ben 9 ayda kizima hamileyken otuz kilo aldim her kafadan bir ses konusanlarda kilolu ben veririm 2 yilda acelem yok dedim ama icimdende 7 ayda bitecek dedim bitti parktaki aletler erken uyanmak
az ym
nurgül     17.12.2012
mrb bu çayın fiyatını bilen söyleyebilir mi ayrıca her içimde yeni mi demlemek gerekiyor yoksa sabah demlenen 1 litre akşamda mı içiliyor lütfen söyler misiniz:(
nihan kaya     10.12.2012
ben kullandım 3ay gibi sürede 20 kilo verdim 1.5 saat yürüyüş ve yediklerimede dikkat ettim
Selin     02.12.2012
Mukemmel otesi. Kesinlikle tavsiye ediorum 4 kilo verdim 1 ayda sabah ac karnina aksam yemekten Sonra ( dikkatli yedim ) ictim . Sporu odamda yapar arada yuruyuse cikarim 20 yasindayim 61 kilodan 49 kiloyum allaha sukurler olsun . Denemekte fayda var
çiğdem     25.11.2012
merhaba;
6 aylık bebeğim var ek gıdalara yeni başlıcam beşibiryerde çayına başladığım zaman bebeğime herhangi bi etkisi olurmu kilo vermeye başlarmı teşekkürler...
münire     22.11.2012
hemen alıp denicem ve sonucu inşallah güzel olur artık dışarıya çıkmak istemiyorum kendime kıyafet bulamıyorum eşimin eleştirilerinden çok sıkıldım kullanınca size yazıcam arkadaşlar
melek     21.11.2012
bende kolesterol ve şeker çıktı diyet yapmalıyım bu bitkilerin bana yararı olurmu acaba kilo vermem lazım..
Fatoş     21.11.2012
arkadaşlar ayrıca mate yapragı metobalizmayıda çalıştırıyormuş. tv.de bi programda uzman anlatıyordu..
hüseyin 1934     20.11.2012
ben 1,73 boyunda 91kg,yım öncelikle bunu sıcak mı içeceğiz? ikincisi aktarlarda beşi biryerde mi diye isteyeceğiz yoksa bunlar ayrı ayrımı satılıyor ve fiyatı ne kadar
volkan     16.11.2012
arkadaşlar bende tavsiye ediyorum beşi bir yerde 33 günde 9 kilo verdim çok faydalı deneyin ama aşırısına kaçmayın günde 3 bardak içmeniz yeterli. unutmayın aç karnına içeceksiniz. gece uyurken bir bardak icmeyi unutmayın kesin için
hüseyin     15.11.2012
ben 18 yasındayım ve boyum 180 kilom ise 85 Allah için bu çay yararlı mı lütfenn
derya     12.11.2012
arkadaşlar yeşil çay ve bu beşi bir yerde çayı çok iyi 86 dan 75 kiloya indim beden beden inceliyosunuz herkese kolay gelsin
burcu     03.11.2012
emziren kadılar bu 5 bitki çayı kullanabilirmi?bilgilendirirseniz sevinirim.
semra     27.10.2012
ben şişmanım zayıflamak istiyorum ve deneyeceğim. olumlu olursa dönerim.
ugur cavdar     24.10.2012
Kosun ne cayi. Oturarak kilomu verilir. Bu kadarmi aptallasti bizim milletimiz. Her türlü bitkiyi deneyin ama yardimci olacak manasinda. Hergün 1 saat inizi kosmaya ayirin artirarak ama. Kesin sonucu bu sekilde alirsiniz. En önemlisi az yiyin.
su nil duru     20.10.2012
sabah kaynattigin cayi aksam soguk mu iciceksin anlamadim ya? Bir de zararini goren olmadi mi hic bu cayin? Yemekten kac saat sonra icilmeli?
buket     19.10.2012
mrhba ben kılo alıyorum fakat göbekten daha cok oluyor bı de alt bacaklarım baya kılo aldı 22 yasındayım gecen sene 58 kıloydum duan 67 bu caylar ıse yarıyor mu gercekten ona göre kullanmak ıstıyorum
fatoş     17.10.2012
gercekten yarıyormu bu cay? dogumda 13 kilo aldım 83 le dogumdan cıktım bebeğim 7 aylık ve ben 87 kiloyum. kendimi durduramıyorum yemede su cok fazla içiyorum ama faydası yok galiba. inş sizler gibi bende kilo veririm. yorumlarınız beni mutlu etti:)
ilkay büyükkaya     15.10.2012
ben doğum sonrası kullandım ama emzirme döneminde kullanmayın sütünüz kesilebilir gerçekten ben de işe yaradı neredeyse 20 kilo verdim sizde kullanın işe yarıyor
dilara     21.09.2012
Selam ben bu otları aldım ancak aç karnına mı tok karnına mı içicem yardımcı olurmusunuz lütfennnnn:(:(
dilek     19.09.2012
Bir litrelik hazırladığımız çayı günde 2,3 bardak olarak mı tüketeceğiz yoksa her içişimimize yenisini mi hazırlamak gerekir?
Ada Deniz     31.08.2012
Arkadaşlar ben de bugün alıp başlıyacağım buradaki yorumlar beni çok heveslendirdi. Diğer bütün zayıflama haplarını denedim asla kullanmayın bana 10 kg aldırdılar. Kime sorarsam herkes kilo aldığını söylüyor. Şimdiden hepinize kolay gelsin.
selma     28.08.2012
bende denedim bitki çaylarını. ben hazır bitki çaylarından günde iki fincan içmişitim hiç diyet yapmadan haftada bir kilo verdim tavsiye ederim
Ceylan akan     27.08.2012
Ben 74 kiloyun zayıflamak istiyorum beşibiyerde nin faydası olurmu
adanalım 01     16.08.2012
bende zayıflamak istiyorum bu çaylar kesin etkilimi merak ediyorum...
Emirhan Demir     14.08.2012
Hocam bu karışıma kök tarçın katarsak etkisi ne yönde değişir? Veya bilen birisi varsa yardım.
bey9a     11.08.2012
ben sadece yeşil cayla kilo veriyorum
kübraa     07.08.2012
bu çayların hepsini birden mi içmek gerekiyo. bide aktarlarda 5i bi yerde oluyo bu bitkilerin çayı. ayrı ayrı mı kullanmak gerekiyo 5i bi yerde de işe yarar mı
halil utku küçük     15.07.2012
kesin işe yarar mı arkadaslar bende 67 kiloyum birden kilo alınca bacaklarım catladı ve kilo vermem lazım ne kadar sürede kac kilo verdiriyor
erdem     12.07.2012
gerçekten çok iyi geliyor mutlaka deneyin ben 45 gündür içiyorum 14 kilo verdim sabah akşam yemeklerden sonra içiliyor ama yemenizede dikkat edin sabır edin göreceksiniz ben kilo verdiysem herkes verir 95 kioydum şimdi 81 oldum herkes şasırıyor
mertcan     30.06.2012
ben kulanıyorum yararını gördüm ama 1 litre suda demliyoruz gerisi kalıyor boşuna gidiyor yoksa ben yanlışmı yapıyorum söylermisiniz
sercan     30.06.2012
bu çaylardan biz bir litre suya mı yapacaz ve nasıl kulanacaz bi litre suya koyduğumuzda bi bardak içecez gerisi nolacak akşam yine aynısınımı içecez
emine     28.06.2012
bende deniycem inşallah iyi gelir. diyetle beraber tabii
Ece Cengiz     28.06.2012
Öncelikle herkese merhaba bu çayları nasıl kullunacagız bılen varsa yazabılır mı?
Sevilay Deveci     24.06.2012
Ben ve arkadaşımda başlayacağız umarım memnun kalırız fazla kilolarımızdan çok şikayetciyiz.
büşra     19.06.2012
arkadaslar ben başladım sizlerde başlayın bu formule :)
mate cayı
kekik ( bilye kekik,beyaztok kekik)
sinirli ot,yeşil cay,biberiye,funda yapragı,cinnema,barut agacı kabugu,coban cökelten . arkadaslar sakın kaynatmayın,demleme yontemı ile yapın.
barinow     19.06.2012
Arkadaslar bu bitkileri ben yaklasik 6 aydir kullaniyorum coook olumcul bir diyet yapmiyorum hatta bu zaman zarfi icinde cok defa diyetimi bozmusumdur.Fakat bu caylarin cok faydalarini gordum L.Carnetine ve cla haplari ile destekledim.sonuc harika...
derya     19.06.2012
ne kadar dogru bılmıorum ama dnemeyı dusunuyorum.. cıdııı bı sekılde bundan Fayda goren arkadslar varmı yazarsa sevınırım
sevda aksoy     19.06.2012
çok guzel yazmışsınız ama bunlar yemeklerden öncemı sonramı içilir bunu oğrenmek istiyorum tşk ler..
hatice     12.06.2012
bu yorumları okuyunca çok mutlu oldum genelde olumlu yorumlar bende kilo vermek istiyorum bu bitki çaylarını deniyicem
merve kılıç     12.06.2012
çok sağolun cok yardımcı oldunuz
ÖMER İNGEL     12.06.2012
kekik yapragı mı yoksa normal bilgimiz kekiklerden mi alacaz aktarlardan
sevinc     11.06.2012
merhaba.lutfen bu bitkilerin adlarini azerice yazrmisiniz. ben azeriyim adlarini alamiyirum. shimdiden tesekkurler.
çiçek çokoy     10.06.2012
şukran hanım ıhlamur çayı ne alaka zayıflamak ıhlamur iltihaplara iyi gelir anti biyotik içerir zayıflatmaz bence siz bu beş bitki çayından kullanın ve yediden sonra yemek ve abur cubur yemeyin gün içerisndede az ve sık yiyin tabiyki başta spor.
ayşegül     08.06.2012
deniyeceğim bu bitki çaylarını teşekkürler
selin nur     08.06.2012
merhaba arkadaşlar ben aktarcıdan bitkileri aldım bu bitkileri demliyorum günde iki kere içiyorum sabah ve akşam olmak üzere 1 ay kullandım sindirim sistemimi çok düzene soktu baya bi yağ gitti,72 kilo başladım 65im şuan :)
kübra     07.06.2012
ben yeni dogum yaptım 60 kiloyla hamile kaldım we 107 kiloyla dogum yaptm bu cayları icsem yaglarımı yakar mıı göbegim kaldı ama
olcay     06.06.2012
ben 72 kiloydum yaklaşık iki aydır bu çaylardan içiyorum şuanda 67 kilo oldum yani 5 kilo verdim tavsiye ederim deneyin faydasını göreceksiniz
tabiki yemeyede biraz dikkat çok sıkı diyete gerek yok herşeyi yiyorum fakat daha az
ayşe     03.06.2012
ben bir ayda 9 kilo verdim yani çok etkili bir çay
sevinç     31.05.2012
bir aydan fazla oldu biberiyeli karışık bitki çayı içiyorum yediklerime de dikkat ediyorum ama hiçbir şekilde yararını görmedim.
nez fıstık     26.05.2012
bende denedim gerçekten işe yarıyo şu an tam istedim kilodayım
melek     25.05.2012
bu çayın emziren annelerde kullanımının çocuğa ya da süte bir yan etkisi olur mu
ayşe     24.05.2012
arkadaşlar ben 85 kiloydum bu çaya başlayalı iki hafta oldu ve 2 kilo verdim şimdi 83 kiloyum bence herkes denesin tabi yanında diyetde gerekiyor
şulemsu pınar     17.05.2012
inŞALLAHH:)
hılal     16.05.2012
bende bıberıye cayıylan 3 ayda 4 kilo verdım
gülsüm     16.05.2012
çok tşk ederim deniyecem
tuğba     14.05.2012
ben hiç denemedim ama boy 1.59 kilom 65 evliyim çocuk yok çevremdeki insanların şişgo demesinden bıktım üstelik burnum kemerki kilo kapatır diye vermek istemedim yani moralim iki türlü kötü içime kapalı oldum kaç kilo vermeliyim
neslihan defne     14.05.2012
inş işe yarar aynı zamanda yemeklerden de kesmek lazım bence homili gırtlak yenir çay içilirse bi işe yarıycanı sanmıyorum benim 12 aylık bi kızım var ve 52 kiloyum,
özlem     14.05.2012
ben denedim çok iyi geliyo herkese kesinlikle tavsiye ederim
Sultan     13.05.2012
Ben papatya çayını deniyorum cok memnunum cünkü sakinlestiriyo, gaz sökturuyo ve mide yanmasına iyi geliyor
huseyin     11.05.2012
ya once herkese selam ya ben hıc ınanmıyorum oyle bı rant olmuşkı bu bıtkı ıle tedavı bılende yazıyo bılmeyende dogru durust yazan yok bı bakıyorsun dr şunu ıcın dıyo bı bakıyorsun dıger dr yok o sakıncalı dıyo ya allhşkına dogruyo yazın ya faydalan
emine     10.05.2012
6 aydir evliyim ve 6 kilo aldim sanirim kendime bu caylarla dur demem gerekecek:)
cansu tunç     07.05.2012
ben bu bitki çaylarını denedim ve faydasını gördüm kesinlikle öneririm. içtiğiniz ilk anda bile etkisini görebiliyorsunuz. mideyi acayip rahatlatıyor.
şükran     27.04.2012
ben 2 gündür ıhlamuur içiyorum acaba faydasını görürmüyüm zayıflamak için bide bu bitki çayı günlük mü yapılmalı ve sıcak mı içilmeli umarım cevap yazarsınız tşk ederim şimdiden
ŞEKER SELVİ     17.04.2012
BENİ BİIGILENDİRDİĞİNİZ İÇİN ÇOK MİNNETTARIM BİRGÜN YOLUM DÜŞERSE GELECEĞİM AMA ÖNCE KİLO VEREYİMDE ONDAN SONRA
yamur     08.04.2012
çok tşkkr uyguluyacam bakalım nolcak çok saolun doç.doktor.larr
melisa püsküllü     25.02.2012
teşekkür ederiz çok yardımcı oldunuz
© 2020 - Sporeva.com
Gizlilik İlkemiz Hakkımızda İletişim

Yeniliklerden Haberdar Olabilirsiniz!

Web Tasarım